Przygotowanie do odznak PZJ w naszej stajni

W naszej stajni oferujemy kompleksowe przygotowanie do zdobycia Odznaki Jeżdżę Konno. Wymagania od kursanta to ukończone 6 lat życia oraz umiejętność samodzielnej jazdy w stępie, kłusie i galopie. Przygotowanie obejmuje min. 1 trening tygodniowo, jedno szkolenie teoretyczne oraz egzamin próbny. Egzamin odbywa się w stajni przed oficjalnym egzaminem, a samą odznakę zdobywa się w Klubie Jeździeckim Wolica.
Egzamin składa się z dwóch części: opieka stajenna (wiązanie, czyszczenie, siodłanie, wiedza o sprzęcie jeździeckim) oraz jazda na koniu (elementy jazdy w zastępie, kłusie, galopie, przejścia, zatrzymywanie, przejazd przez przeszkody na ujeżdżalni). Egzamin obejmuje również wykonanie figur na ujeżdżalni.

Możliwość wypożyczenia konia

Srebrna i brązowa odznaka

Pasjonaci jeździectwa

Systematyczna organizacja egzaminów

Przygotowanie do odznaki brązowej

Kolejnym etapem jest przygotowanie do zdobycia Odznaki Brązowej. Wymagania to ukończone 7 lat życia, umiejętność jazdy w stępie, kłusie, galopie i skakania przez niskie przeszkody, oraz posiadanie Odznaki Jeżdżę Konno (od 1 stycznia 2022). Przygotowanie obejmuje min. 2 treningi tygodniowo, dwa szkolenia teoretyczne oraz egzamin próbny.
Egzamin składa się z trzech części: ujeżdżeniowej (program ujeżdżeniowy), skokowej (pokonanie parkuru z przeszkodami) oraz teoretycznej (pytania z zakresu zachowania konia, pielęgnacji, żywienia, zdrowia, teorii jazdy i skoków). Wszystkie części muszą być zaliczone, a zdobycie Odznaki Brązowej umożliwia przystąpienie do kolejnego etapu.

Przygotowanie do odznaki srebrnej

Ostatnim wyzwaniem jest przygotowanie do zdobycia Odznaki Srebrnej. Wymagania to ukończone 9 lat życia, poprawny dosiad w trzech chodach, pokonywanie parkurów na wysokości 70 cm oraz posiadanie Odznaki Brązowej.
Egzamin składa się z trzech części: ujeżdżeniowej (wykonanie czworoboku klasy P), skokowej (pokonanie skoków o wysokości 80-85 cm) oraz teoretycznej (rozszerzone wiadomości z pielęgnacji, żywienia, teorii jazdy i skoków). Wszystkie części muszą być zaliczone, a zdobycie Odznaki Srebrnej to wyraz zaawansowania i wiedzy jeździeckiej.
JESTEŚMY DLA WAS

Ośrodek w Wolicy - rekreacja konna i wiele więcej

CO MÓWIĄ O NAS INNI

Poznaj opinie naszych Gości